Mamy to!! Światowy rekord!!! Najdłuższy przenośnik SUNKID na świecie o szerokości 1200mm i długości 372m

W roku 2022 zrealizowaliśmy najdłuższy przenośnik taśmowy SUNKID na świecie!!! Liczący 372 m nowy feeder dla największego bike parku w północnej Polsce to najdłuższy na świecie magiczny dywan o szerokości 1200 mm.

Kurza Góra to ośrodek narciarski położony w regionie Kurzętniku w północnej Polsce. Teren narciarski od kilku lat jest bardzo aktywny również latem, więc latem teren zamienia się w jeden z największych parków rowerowych w Polsce. Od wiosny 2022 r. bike park rozszerzył swoją ofertę o magiczny dywan Sunkid o niesamowitej długości 372 metrów.

Park jest najnowszym członkiem Pingwin Group, instytucji turystycznej zajmującej się tworzeniem 365-dniowego wypoczynku.

Dzięki zainstalowaniu nowego magicznego dywanu Sunkid, starty do trzech profesjonalnie przygotowanych szlaków są łatwo dostępne. Dla większego komfortu jazdy taśmociąg został wyposażony w taśmę o szerokości 1200 mm. Technicznie wybrano taśmę przenośnika Rufftop o wytrzymałości 500 N/mm i 4 warstwach, która została bez końca wulkanizowana na miejscu przez lokalną firmę specjalistyczną. System napędzany jest podwójnym napędem o łącznej mocy 2 x 30 kW = 60 kW oraz gumowanym bębnem napędowym o średnicy 790 mm. Wypróbowana i przetestowana studnia napinająca firmy Sunkid zapewnia idealne naprężenie taśmy przenośnika. System działa z maksymalną prędkością 1,2 m/s. Nowy i unikalny typ sterowania elektrycznego i-CONTROL ® umożliwia prostą i przejrzystą obsługę systemu za pośrednictwem interfejsu HMI. Zarówno klient, jak i dział obsługi posprzedażowej Sunkid mogą w każdej chwili zdalnie przeglądać system.

Ponieważ ten magiczny dywan jest używany latem do transportu rowerzystów, a zimą jako wyciąg narciarski, można go również uznać za najdłuższy magiczny dywan na świecie, który można używać przez cały rok.

Archiwa

Kategorie

Meta

Get In Touch

Latest Posts